2017 m. birželio 20 d., antradienis

Blaine Harden Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14

Autorius: Blaine Harden
Pavadinimas: Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14
ENG pavadinimas: Escape from Camp 14: One Man\'s Remarkable Odyssey from North Korea to Freedom in the West
Išleidimo metai: 2013
Puslapiai: 224
Leidykla: Eugrimas
Lentynoje: Taip
Mano vertinimas:  3/5
 (1-nepabaigiau skaityti; 2- pabaigiau, bet nepatiko; 3-normali knyga; 4-patiko, rekomenduočiau; 5-Žiauriai patiko!!!)

Aprašymas: 

Knyga „Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14“ - išskirtinė žmogaus, gimusio ir užaugusio darbo stovykloje Šiaurės Korėjoje, istorija.

Nuolatinis smurtas, alkis, mirtinas bendraklasės pridaužymas, viešas susidorojimas su motina ir broliu, vienas kito įtarinėjimas ir skundimas... Tokia buvo Šino Dong-hyuko kasdienybė, kurioje neatsirado vietos žmogiškumui.

Likimas šiam vaikinui nebuvo gailestingas: jis gimė ir augo sugriežtinto režimo darbo stovykloje Šiaurės Korėjoje. Galiausiai pasprukęs iš gimtosios šalies, jam tapusios tikrų tikriausiu kalėjimu, jaunas vyras dalijasi savo gyvenimo lageryje, pabėgimo ir įsikūrimo laisvėje istorija. Šino atsiminimus fiksuoja amerikiečių žurnalistas bei rašytojas Blaine'as Hardenas tarptautiniu bestseleriu tapusioje knygoje „Pabėgimas iš Lagerio Nr. 14".

Tikrais faktais grindžiamas kraupus Šino pasakojimas atveria šokiruojančią tiesą, ką iš tiesų tenka išgyventi keliems šimtams tūkstančių savo šalyje nekaltai kalinamų ir terorizuojamų šiaurės korėjiečių. Šis jauno žmogaus liudijimas yra tarsi padėka už pasitaikiusią galimybę kurti ir kontroliuoti savo gyvenimą pačiam bei noras padėti savo krašto žmonėms kovoti už prigimtines žmogaus teises – rinktis darbą, išsakyti savo nuomonę, užmegzti artimus santykius, galiausiai, mylėti ir būti mylimam...

Tokias gyvenimo sąlygas perteikianti Blaine Harden papasakota istorija vertinga ne tik istoriniu ar politiniu, bet ir psichologiniu požiūriu. Tai žmogaus vidinių virsmų atspindys, verčiantis kelti klausimą: ar žmogui, gimusiam kaliniu ir gyvenusiam absoliučios kontrolės sąlygomis, laisvė visada žada laimingą pabaigą?


Mano komentaras: Knyga atverė akis ir supažindino su gyvenimo sąlygomis Šiaurės Korėjoje. Nors daug maž įsivaizdavau, kad gyvenimas Šiaurės Korėjoje yra sudėtingas ir nenormalus lyginant su išsivysčiusiomis šalimis, bet kad ten taip baisu negalėjau net įsivaizduoti. Vietomis knyga buvo labai ištempta, labai daug vietomis pateiktos statistikos, arba istorinių įvykių susijusiu su Šiaurės Korėja. Tačiau užtrukau skaitydama šią knygą, kadangi daug vietų skaičiau vyrui, kai kurias vietas skaičiau po kelis kartus. Tai taip siaubinga!!! Jei nebijote sapnuoti košmarus, rekomenduočiau perskaityt.


Ar skaitėte šią knygą? Ar patiko? Lauksiu jūsų komentarų!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą